Części wymienne - jakie? Gdzie? Za ile?

drugiej strony można wziąć pod uwagę fakt, że ostatniej zimy praktycznie nie było (przynajmniej w większej części Polski) co oznacza, że warunki na drogach były dobre, a zimowe opony de facto zbędne. Jak będzie w tym roku? Tru

Dodane: 01-12-2016 19:50
Części wymienne - jakie? Gdzie? Za ile? Silnik wycieraczek

Opony zimowe - kiedy trzeba zmienić?

Nadszedł czas na zmianę opon na zimowe. Jednak ciągle po naszych drogach jeździ wielu fanów letniego ogumienia, co bywa niebezpieczne.

Jednak z drugiej strony można wziąć pod uwagę fakt, że ostatniej zimy praktycznie nie było (przynajmniej w większej części Polski) co oznacza, że warunki na drogach były dobre, a zimowe opony de facto zbędne.

Jak będzie w tym roku? Trudno powiedzieć. Póki co aura nie wymaga założenia zimowych opon - nie ma mrozów nawet w nocy, a w ciągu dnia temperatura wynosi kilkanaście stopni. Teoretycznie listopad to właśnie miesiąc zmiany opon na zimowe, jednak biorąc pod uwagę, że w naszym kraju nie jest to obowiązkowe - może warto poczekać, aż warunki będą tego rzeczywiście wymagać?

Statystyka wypadków

Liczba pojazdów silnikowych rośnie z roku na rok jest coraz większa, a co za tym idzie liczba wypadków się zwiększa. To nic niepokojącego, w końcu im więcej pojazdów tym większa ilość wypadków, jednak odczynnik procentowy zostaje ten sam.

Co najczęściej jest powodem wypadku? O dziwo nie jest to prędkość, ani nie znajomość zasad ruchu drogowego, ani nawet upojenie alkoholowe. Najczęstszą przyczyną wypadków, nie tylko w Polsce, jest brak skupienia i rozmyślanie o sprawach, które nas martwią- właśnie to jest najbardziej niebezpieczne przy prowadzeniu jakiegokolwiek pojazdu.

Tradycyjny podział zabaw dziecięcych a przyszłość

Jak wiadomo, najchętniej kupowanym prezentem dla chłopca ? obojętnie z jakiej okazji i w jakim wieku byłoby dziecko ? jest samochód. Tego typu zabawek w sklepach są naprawdę olbrzymie ilości, a decydując się na autko na prezent możemy być pewni, że obdarowywany będzie bardzo zadowolony z uzyskanego podarunku. Niewiele osób zastanawia się jednak nad tym, że tradycyjne zabawki przeznaczone dla dzieci obojga płci mają za zadanie wdrożyć w przyszłe życie. Dziewczynki bawiąc się w dom wcielają się w rolę przyszłej pani domu, natomiast chłopcy korzystając z samochodów do zabawy rozwijają swoje zainteresowanie motoryzacją. Nic dziwnego, że w przyszłości wielu mężczyzn postanawia uzależnić swoje życie zawodowe od tego zainteresowania.