Ogród jako dodatkowa przestrzeń

Posiadanie ogrodu to niewątpliwa zaleta każdej nieruchomości. Chyba każdy lubi być otoczony zielenią i naturą, nie każdy jednak potrafi taka przestrzeń dobrze urządzić.

Ogród należy traktować jak pomieszczenie w domu.

Każdy ogród, duży i mały można urządzić na wiele wspaniałych sposobów.

I tylko od wyobraźni i umiejętności urządzającego zależy jaki styl czy też fason obierze.

Dobre zorganizowane przestrzeni w ogrodzie może pomóc nam się zrelaksować po długim dniu w pracy i odpocząć przed kolejnymi wyzwaniami, które stawia życie.

Co to ogrodnictwo

nawadnianie
Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością.

Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze.

W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo

Jak urządzić się na małej przestrzeni?

W małych ogrodach można zdziałać cuda.
Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości.
Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomysłowości wystarczy. Małe skrawki ogrodu można przekształcić w patio- takie miejsce z pewnością stanie się ulubionym miejscem dla całej rodziny.

Kameralny kawałek zielonej przestrzeni można wzbogacić o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe rośliny w dużych donicach.

Można też wspomóc się projektami i zdjęciami z sieci, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie..

Widok do druku: