Często stosowane metody nawadniania ogrodów

Dodane: 24-05-2018 03:20
Często stosowane metody nawadniania ogrodów nawadnianie

Ogród jako dodatkowa przestrzeń

Posiadanie ogrodu to niewątpliwa zaleta każdej nieruchomości. Chyba każdy lubi być otoczony zielenią i naturą, nie każdy jednak potrafi taka przestrzeń dobrze urządzić. Ogród należy traktować jak pomieszczenie w domu. Każdy ogród, duży i mały można urządzić na wiele wspaniałych sposobów. I tylko od wyobraźni i umiejętności urządzającego zależy jaki styl czy też fason obierze. Dobre zorganizowane przestrzeni w ogrodzie może pomóc nam się zrelaksować po długim dniu w pracy i odpocząć przed kolejnymi wyzwaniami, które stawia życie.

Co to ogrodnictwo

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością.

Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo

Jak urządzić się na małej przestrzeni?

W małych ogrodach można zdziałać cuda. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomysłowości wystarczy.

Małe skrawki ogrodu można przekształcić w patio- takie miejsce z pewnością stanie się ulubionym miejscem dla całej rodziny. Kameralny kawałek zielonej przestrzeni można wzbogacić o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe rośliny w dużych donicach. Można też wspomóc się projektami i zdjęciami z sieci, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.