Sposób na obniżenie cen prądu

baterie słoneczne konin Wiele osób zastanawia się w ostatnich czasach, dlaczego w Polsce prąd ma zdrożeć i generalnie dlaczego jest tak, że energia z roku na rok rośnie.
Wytłumaczenie w postaci inflacji nie jest tu wystarczające, gdyż skoki mogą być ogromne, na przykład kilkunastu procent.
To wszystko skutki ustaleń szczytów klimatycznych, których celem jest poprawienie jakości powietrza w Europie i na świecie i ograniczenie produkcji szkodliwych gazów, które mają wpływ na ocieplenie klimatu.

To dlatego takie technologie jak panele słoneczne mają być wspierane, a ma się odchodzić od węgla.

Produkowanie prądu z węgla będzie droższe bo po prostu trzeba za to płacić i certyfikaty ekologiczne są bardzo, ale to bardzo drogie.

Smog a fotowoltaika

Smog to temat numer jeden w ostatnich latach w Polsce.
Większa świadomość społeczeństwa w połączeniu z instalacją wielu czujników sprawiła, że ludzie mają wiedzę na temat tego, jakie jest powietrze w okolicy i dlaczego warto walczyć o jego poprawę.
Sposobów na poprawę powietrza jest wiele, ale bez eliminacji najgorszych kotłów do pieców nic niestety nie da się zrobić.
Rozwiązaniem idealnym jest ponadto stosowanie paneli słonecznych, które dają w pełni ekologiczną energię niezawierającą szkodliwych cząsteczek PM 2.5 oraz PM10.

Miejmy nadzieję, że włodarze miast, wójtowie, prezydenci i rząd zauważą skalę zjawiska i w Polsce będzie coraz więcej paneli słonecznych, wiatraków, generalnie ekologicznych źródeł energii.

Fotowoltaika w internetowej encyklopedii

baterie słoneczne konin
Fotowoltaika (PV) ? dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika
.