Domy starości. Jak to wygląda w praktyce?

ótko o domach seniora.O zawodzie pielęgniarki w WikipediiPielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacj

Domy starości. Jak to wygląda w praktyce? Nie każdy ma czas na opiekę nad starszym członkiem rodziny i mimo, że bardzo często to nasi rodzice to musimy zagwarantować im solidną. Z tego powodu powstają miejsca takie jak . Krótko o domach seniora.

O zawodzie pielęgniarki w Wikipedii

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka

Dom starców czy nie? Jak rozwiązać ten dylemat

Oddanie członka rodziny do domu opieki zawsze wiąże się z dylematem, czy na pewno dobrze zdecydowano. Większość osób ma wyrzuty sumienia ponieważ nie mogli odpowiednio zadbać o seniora w swojej rodzinie, jednak często te rozterki są bezpodstawne i nie potrzebne.

Czasami po prostu brakuje nam doby aby zrobić wszystko co trzeba przy osobie starszej i jeszcze pogodzić to z pracą i obowiązkami w sowim domu. W takich przypadkach oddanie seniora do domu opieki to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla samej osoby starszej, która otrzyma pełną opiekę.

Nie taka łatwa sprawa - pielęgnacja seniora

Pielęgnacja osób chorych i starych wymaga sporego doświadczenia i niestety nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić tak aby nie uszkodzić siebie i osoby nad którą się opiekuje. Często samo przenoszenie na inne miejsce jest bardzo problematyczne i źle zrobione może mocno uszkodzić pacjenta.

W domach opieki, czy tez jak kto woli w domach seniora zatrudniany jest personel medyczny, który jest odpowiednio przeszkolony do radzenia sobie z różnymi rodzajami chorób oraz dysfunkcji spowodowanych starością. W takim miejscu z pewnością właściwie zaopiekują się taką osoba.