Jak dbać o skórę w orientalny sposób

Dodane: 27-02-2017 08:01
Jak dbać o skórę w orientalny sposób casablanca.sklep.pl

O odżywkach do włosów z Wikipedii

Odżywka do włosów - jeden z produktów pielęgnacyjnych, którego celem jest ochrona włosów przed uszkodzeniem oraz regeneracja zniszczonych włosów i zapobieganie dalszym uszkodzeniom. Wyróżniamy następujące rodzaje odżywek do włosów:

nawilżająca, do włosów suchych i zniszczonych,
po trwałej ondulacji,
do farbowanych włosów, chroniąca połysk,
do włosów z łupieżem,
do włosów przetłuszczających się,
do włosów normalnych,
wzmacniająca, do włosów cienkich, osłabionych i wypadających,
kondycjonująca, do włosów mających skłonności do rozdwajania się i łamania,
regenerująca (odbudowująca) do włosów zniszczonych wielokrotnymi zabiegami chemicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odżywka_do_włosów

Oliwka - Wikipedia

Oliwka - kosmetyk używany do nawilżania i natłuszczania skóry, zwłaszcza niemowląt (od pierwszego dnia życia), dzieci i osób starszych. Głównym składnikiem jest oliwa parafinowa, która dużo rzadziej powoduje uczulenia skóry niż jej odpowiedniki oparte na oliwie roślinnej. Oliwki kosmetyczne często zawierają różne dodatki, najczęściej wyciąg z aloesu (wspomaga nawilżanie skóry), jak i rumianek, który ma właściwości kojące i łagodzące. Występują także oliwki zawierające witaminę F, która dodatkowo chroni przed wysuszeniem i podrażnieniem skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oliwka_(kosmetyka)

Kolory olejków różanych

Olejki różane mogą być stosowane do pielęgnacji skóry całego ciała. Ich podstawowym walorem jest fakt, że posiadają bardzo piękny zapach i specyficzny kolor. Dzięki temu są one lubiane przez wszystkie te osoby, które cenią sobie wymiar estetyczny i doznaniowy obecny podczas pielęgnacji skóry. Dlatego wydaje się, że można olejkami różanymi zainteresować już dzieci, a zwłaszcza młodzież.

Osoby młode bardzo lubią pielęgnować swoją skórę, a jednocześnie chciałyby, aby ich czas spędzany w łazience był bardzo miły i niezapomniany. W przeciwnym razie wiele młodych osób będzie unikało dłuższego przebywania w łazience. Poza tym olejki różane mogą przydawać się wszystkim osobom starszym, które posiadają w jakiś sposób zniszczoną skórę, wymagającą specjalnej pielęgnacji i odżywienia oraz regeneracji.