O czystych i brudnych dywanach

est z porcelitu lub z innego rodzaju ceramiki. Spotyka się także miski z tworzywa sztucznego czy stali nierdzewnej. Może występować jako samodzielny element wyposażenia łazienki jak również wchodzić w skład tzw. kompaktu WC.Źródło

O czystych i brudnych dywanach pranie kanap wrocław

Tego nie wiedziałeś

Muszla klozetowa ? element wyposażenia ubikacji, umożliwiający wypróżnianie się lub oddawanie moczu w pozycji siedzącej, bądź stojącej.

Tradycyjnie wykonana jest z porcelitu lub z innego rodzaju ceramiki. Spotyka się także miski z tworzywa sztucznego czy stali nierdzewnej. Może występować jako samodzielny element wyposażenia łazienki jak również wchodzić w skład tzw. kompaktu WC.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muszla_klozetowa

Zalety kucanej ubikacji

"Tryb kucany" jest uważany za zdrowszy1 i działa profilaktycznie względem chorób jelita grubego (rak2, hemoroidy3, zapalenie jelita grubego), ponieważ pozwala na pełne wypróżnianie bez zalegania złogów, chroni także przed uszkodzeniami związanymi z chorobami prostaty (podrażnienia nerwu)potrzebny przypis.
Zostało zasugerowane, że kucanie wzmacnia mięśnie miedniczne u kobiet, zmniejszając prawdopodobieństwo inkotynencji4. Regularne przybieranie i utrzymywanie pozycji kucanej może również wspomóc utrzymanie elastyczności kolan5. Dodatkowo sugeruje się, że korzystanie z tego typu ubikacji wzmacnia biodra i poprawia oddychanie i koncentrację.
Pozycja kucana jest pierwotną dla człowieka pozycją wypróżniania.
Ubikacja taka jest tańsza od tradycyjnych muszli klozetowych.
Ubikacje tego typu są łatwiejsze w czyszczeniu i ogólnym utrzymaniu ich higieny, są mniej podatne na akty wandalizmu.
Wymuszają zmniejszenie czasu przebywania (pozycja kucana nie pozwala na wygodne czytanie, np. gazet).
Szczególnie praktyczne są w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ nie dochodzi w nich do kontaktu nagiej skóry z potencjalnie brudną powierzchnią (jak w przypadku sedesów tradycyjnych ubikacji), co redukuje ryzyko ewentualnego przenoszenia drobnoustrojów. Badania naukowe dowiodły, że toalety z siedziskiem nie są większym zagrożeniem dla zdrowia niż ubikacje kucane67. Do zakażeń w toaletach dochodzi bowiem głównie w bezpośrednim kontakcie z wydzielinami poprzednich użytkowników toalet oraz z aerozolem tworzącym się w czasie spłukiwania. Zatem przy zachowaniu elementarnych zasad higieny ? wytarcia do sucha powierzchni kontaktu ubikacji z ciałem ? siadanie na desce klozetowej niczym nie grozi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana

Fachowa pomoc w prowadzeniu domu

W dzisiejszych czasach niewielu ludzi stać na luksus marnowania czasu. Czas jest istotną rzeczą, często deficytową. Niewiele jest rodzin, które mogą sobie pozwolić na klasyczny, kiedyś standardowy model, gdzie mężczyźni pracowali, kobiety zaś zajmowały się wychowywaniem dzieci, gotowaniem i innymi obowiązkami takimi jak sprzątanie mieszkań. Dzisiaj fachowa pomoc w prowadzeniu domu pozwala zaoszczędzony czas poświęcić na bardziej intratne zajęcia, czy choćby poświęcić czas dla rodziny. Na rynku istnieje wiele firm sprzątających, które chętnie wyręczą nas w podstawowych domowych obowiązkach, w odkurzaniu, odplamianiu, czy też w zwykłym umyciu podłóg. Nie tylko zrobią wiele rzeczy za nas, lecz także mając fachową wiedzę i doświadczenie mogą zrobić rzeczy, które dla nas są zbyt skomplikowane. Bezpieczniej zlecić firmie, która wykonuje sprzątanie mieszkań usunięcie uciążliwej plamy z dywanu, niż ryzykować jego zniszczenie usuwając taką plamę sposobami domowymi, lub znalezionymi w internecie. Niewielki koszt, jaki ponosimy wynajmując firmę sprzątającą zwraca się nam w postaci oszczędzonego czasu, a nieraz i w postaci nie zniszczonych mebli i dywanów.