O urodzie - fakty o kosmetykach

półtłustej emulsji wodnotłuszczowej. W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów m

O urodzie - fakty o kosmetykach

O twoim kremie - definicja

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Wszystkie kremy mają działanie nawilżające, w związku z tym stary podział, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy, na kremy tłuste i półtłuste, jest niewłaściwy.

Kremy nawilżające są produkowane w formie lekkich, stałych emulsji, zawierają stosunkowo mało fazy tłuszczowej, tj. ok 20% lipidów. Aby je zagęścić do odpowiedniej konsystencji, dodaje się substancji zagęszczających. Kremy te są dobrze wchłaniane przez skórę, dzięki zastosowaniu trójglicerydów niższych kwasów tłuszczowych, monoglicerydów, estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami itp.

Gatunek i przeznaczenie kremu zależą od rodzaju kompozycji nawilżających. Kremy z kompleksem naśladującym NMF, z solami hydroksykwasów uważane są za najlepsze, solami kwasu piroglutaminowy i innymi składnikami o głębokim działaniu nawilżającym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)

Wizyta u fryzjera i kosmetyczki przed ślubem

W przypadku panien młodych przygotowania do ślubu to bardzo misterne działania. Trzeba pamiętać nie tylko o szczegółach dotyczących organizacji wesela czy sukni ślubnej, ale także o wyborze odpowiedniej fryzury i makijażu ślubnego. W dzisiejszych czasach olbrzymią popularnością cieszą się usługi fryzjerskie i kosmetyczne, które możemy wypróbować na długo przed terminem ślubu. Jest to niewątpliwie ostatnia szansa na dokonanie zmian. Nic dziwnego, że wiele przyszłych panien młodych decyduje się na skorzystanie z takich usług. Dzięki temu można sprawdzić bez konsekwencji, jaki makijaż i fryzura najbardziej pasuje do urody przyszłej małżonki.

Typy odżywek do włosów

Odżywka do włosów - jeden z produktów pielęgnacyjnych, którego celem jest ochrona włosów przed uszkodzeniem oraz regeneracja zniszczonych włosów i zapobieganie dalszym uszkodzeniom. Wyróżniamy następujące rodzaje odżywek do włosów:

nawilżająca, do włosów suchych i zniszczonych,
po trwałej ondulacji,
do farbowanych włosów, chroniąca połysk,
do włosów z łupieżem,
do włosów przetłuszczających się,
do włosów normalnych,
wzmacniająca, do włosów cienkich, osłabionych i wypadających,
kondycjonująca, do włosów mających skłonności do rozdwajania się i łamania,
regenerująca (odbudowująca) do włosów zniszczonych wielokrotnymi zabiegami chemicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Od%C5%BCywka_do_w%C5%82os%C3%B3w