Postaw na nowoczesność - o wirtualnych biurach

tnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość). Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku1. Jest odpowiedzią na pojawiające się problemy społeczne, takie jak pracoholizm czy wypalenie zawodowe. Ideałem j

Dodane: 22-11-2016 05:35
Postaw na nowoczesność - o wirtualnych biurach

Co to jest work-life balance?

Work-life balance - koncepcja zarządzania czasem, stawiająca za cel odnalezienie równowagi pomiędzy "pracą" (kariera i ambicja) a życiem prywatnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość).

Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku1. Jest odpowiedzią na pojawiające się problemy społeczne, takie jak pracoholizm czy wypalenie zawodowe. Ideałem jest stan, w którym wszystkie działania są zgodne z naszymi podstawowymi wartościami i służą naszej wizji i celom.

Zgodnie z ideą WLB, pracodawca powinien doceniać swojego pracownika i dbać o jego dobre samopoczucie i zadowolenie z pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Work-life_balance

Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro szczególnie na początku działalności?

Wirtualne biura to bardzo rozpowszechniona w dzisiejszych czasach działalność polegająca przede wszystkim na zarządzaniu korespondencją biznesową klientów oraz udostępnianiu im adresu do korespondencji. Zwykle na tym kończy się działalność wirtualnych biur, chociaż istnieją także bardziej profesjonalne propozycje w tym zakresie, obejmujące także skanowanie dokumentów i inne administracyjne procedury, a także wynajem lokalu na przykład na zorganizowanie szkolenia pracowniczego czy spotkanie biznesowe. Takie wirtualne biuro to doskonała propozycja szczególnie dla osób, które są dopiero na początku swojej kariery w biznesie i nie posiadają tak dużego kapitału, aby wynająć powierzchnię użytkową.

Rodzaje i składniki wynagrodzeń

Z punktu widzenia pracodawcy wynagrodzenia dzielą się na:

wynagrodzenia osobowe ? wynikające z tytułu umowy o pracę,
wynagrodzenia bezosobowe ? wynikające z tytułu umowy o dzieło, zlecenia lub agencyjnej.
Na wynagrodzenia osobowe składają się:

wynagrodzenie zasadnicze,
dopłaty (premie, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny, dodatek za pracę w warunkach szkodliwych itp.),
płace uzupełniające (za czas nieprzepracowany np. wynagrodzenie za czas choroby),
ekwiwalenty za niewykorzystany urlop.
Do wynagrodzeń nie zalicza się w rozumieniu przepisów:

świadczeń wypłacanych ze środków ZUS,
ekwiwalentów (np. za odzież roboczą, używanie własnych samochodów itp.),
kosztów podróży służbowych,
wypłat z tytułu projektów wynalazczych i racjonalizatorskich.

Źródło: