Słońce i jego energia. Jak ja wykorzystać?

Dodane: 20-06-2018 01:56
Słońce i jego energia. Jak ja wykorzystać? baterie słoneczne kołobrzeg

Zastosowanie ogniw fotowoltaicznych w różnych urządzeniach zewnętrznych

Zasady fotowoltaniki mogą znaleźć zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Dzięki temu energia słoneczna może być wykorzystywana do oświetlania i ocieplania różnych budynków. Do tego celu służą ogniwa fotowoltaiczne, które mogą być montowane w postaci paneli słonecznych oraz kolektorów słonecznych. Wspomniane panele słoneczne służą do wytwarzania energii elektrycznej, natomiast kolektory słoneczne do wytwarzania ciepła. Dlatego mogą być one montowane w dużych i małych budynkach, a także w różnych urządzeniach zewnętrznych, takich jak na przykład parkometry. W związku z tym ogniwa fotowoltaiczne pozwalają na tworzenie ekologicznych miast oraz na zaprowadzanie oszczędności w gospodarstwach domowych i całych miastach.

Montaż paneli słonecznych na różnych budynkach szkolnych

Nowoczesne budynki szkolne mogą wyraźnie różnić się od tych budynków, które były stawiane jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim można w nich wdrażać nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne, pozwalające na odciążenie sieci przesyłowych i ochraniające budynki przed konsekwencjami różnych awarii prądu. Na różnych budynkach szkolnych mogą być montowane panele słoneczne, które dostarczają do nich prąd przetworzony z energii słonecznej. Natomiast w tych budynkach szkolnych, w których korzysta się z wody można montować kolektory słoneczne. Pozwalają one na docieplanie wody użytkowej, a także wody znajdującej się w basenie, w którym szkolą się młodzi pływacy. Na placach szkolnych można stawiać również tzw. drzewa fotowoltaiczne.

Dobre sposoby na ocieplanie ogrodu zimowego

Przy nowoczesnym domu bardzo często stawiane są ogrody zimowe. Same ogrody zimowe są obiektami oszklonymi, w których można przebywać przez cały rok. Pozwalają one na podziwianie piękna przyrody o wszystkich porach roku. Na takim ogrodzie zimowym można montować panele słoneczne, dzięki którym nie trzeba będzie włączać w nim tradycyjnego oświetlenia, a dzięki temu będzie można nie tylko oszczędzić na zużywanym prądzie, ale też dodać ogrodowi oryginalnego charakteru. Z racji tego, że mieszkańcy domu chcieliby przebywać w ogrodzie zimowym nawet w czasie dużych mrozów, musi być on dobrze ocieplony. W tym celu można w takich ogrodach montować również kolektory słoneczne. Niektórzy wyposażają ogród zimowy również w ogrzewanie podłogowe.